top of page

"Görenler Olmuştur"
Öykü

"Varoluşlarını sürdürmek için yer değiştirenler, ormana kaçanlar, uçurumların ve büyük umutların peşine düşenler, deliliğe varan bir tutkuyla sanatın izini sürenler... Felsefeciler, ressamlar, şiir avcıları, akademisyenler, çıkışı arayan üniversiteliler, aşıklar, eski devrimciler...

 

Vuslat Çamkerten, Görenler Olmuştur’da yer alan öykülerinde büyülü sonlar yaratıyor. Hayat sıradan bir şekilde ilerlerken, bu akışı toz duman edenleri anlatıyor."

Görenler Olmuştur.jpg

"Sonu Gelmiş Ülkede" 
Bir Drag Queen Hikayesi

Art Book

 "Hiçbir şeyin sahibi değilim artık ben bu şehirde. Ne bir ağrının ne bir sevgilinin, ne gök gürültüsünün ne de bir istilanın."

Öykü: Vuslat Çamkerten

Çizer: İsmail Sertaç Yılmaz

B6F1D5FF-2C9C-4E03-9FED-6DC740F904EA.jpeg

 

"Ona Çok Benziyorum"

Roman

Ülkenin en ünlü yazarlarından Remzi Bayburtlu’ya duydukları hayranlık, üniversiteli edebiyat sevdalısı Mustafa ve Nilay’ı bir araya getirmiştir. Artık hayatta olmayan Bayburtlu’nun bilinmeyen dünyasına yakınlaşmak ve gerçek hayatına sızmak için bir edebiyat dergisi çıkaracakları bahanesini ileri sürerek yazarın karısı Tülin’den röportaj isterler.
 
Okur ve yazar ilişkisinin büyülü ve karmaşık dünyasını anlattığı ilk romanıyla etkileyici bir başlangıç yapıyor Vuslat Çamkerten. Yalın bir anlatımla, okurunu edebiyat düşkünlüğünün ve yazma tutkusunun tehlikeli sınırlarında gezdiriyor.

 

09F5E566-6175-4E04-A38B-752725ECB1F3_edi

"Suda Batmayanlar"

30 Cadı Yazar Kutusu

Bir zamanlar bazı kadınların cadı olduğuna ve cadıların suda batmadıklarına inanılır, bu inançla cadı denerek yaftalanan kadınlar, elleri ve ayakları bağlanarak suya batırılırdı. İşte bu hikaye, bu kutuya ilham ve isim verdi.

30 karttan oluşan "Suda Batmayanlar" kutusunda seni, edebiyat dünyasına eserleri ve karakterleriyle damgasını vurmuş kadın yazarların büyüleyici halleri bekliyor.

Ursula Le Guin’den Sevgi Soysal’a, Patti Smith’den Sevim Burak’a uzanan bu kartların yolculuğu, elinde tutanları da yanında götürüyor. Kim bilir, belki içlerinden birisi yakanı hiç bırakmaz ve büyülü kartın olur!

ESF1NLsWAAAAhge.jpg

"Ona Nasıl Benzedim?"

Bir Romanın Arka Bahçesi

Yazar okurlarına romanının gizli odalarını açtı. “Ona Nasıl Benzedim?” yazmakla ilgili ilham verici bir gerçeklik taşıyor. 

Roman yazılır mı? Yapılır mı? Ona Çok Benziyorum'un kurgu taslakları, karakterlere ve hikayeye dair notlar, fotoğraflar ve romanın arka bahçesinde gezinmek isteyenler için küçük işaretlerle detaylar burada.

Daha kapak tasarımında sizi R.Mustafa çizimiyle Bayburtluların Yeniköy'deki evlerinin planı karşılıyor.

D4E467DC-1C4D-46CE-AA16-D989A66B9FFC.jpg

"Ou! Kimleri Görüyorum"

Art Book

“Kadehlere uzanan eller, müziğe eşlik eden, sigara tutan, serin bir tene hafifçe değen parmaklar. Işıltılı gülüşlerin izin verdiği temaslar, dağınık topuzlardan usulca geceye düşen saç telleri. İpek şalların, merserize hırkaların fısıldadığı şey: sende olmayan bir hikaye daha. Bu gece tüm güzel şeylerin yanından geçip gideceğini sanıyorsun.”

“Ou! Kimleri Görüyorum,” kabuklarımızı da kırıklarımızı da evimiz yapmaya bir art book.

E5314553-49C7-4418-ADD8-168485F1E5C5-561

"Karanlıkta Bile"

Art Book

Kendini bir yere koyamayan, belki de kendini hiçbir yere koymak istemeyen kadınlar. Her gecenin sabahında küllerinden yeniden doğacağının artık farkında olanlar. Özgür iradesine sahip çıkanlar, öfkelenenler, kahkaha atanlar, uyananlar. 

3898031E-FF22-41F0-9795-17F423AD7D54.JPG
bottom of page